Canlı Müzik Mekanları

Mekanlar
Görünüm
İlgili Konular

Enerjisi Bitmeyen Şehir İstanbul’da Canlı Müzik Keyfi

Sabah uyanır uyanmaz başlayan hareketin hiç bitmediği şehirdir İstanbul. İşe yetişme telaşı için kurmuş olduğunuz alarm sesi ile başlar gün. Hazırlanıp kendinizi dışarı attığınızda duyduğunuz ses; toplu taşımanın, kornaların ve yine telaşın sesidir. Gün içerisinde iş yerinde koşuştururken bazen hiçbir şey duymazsınız ama İstanbul’un sesleri hiç bitmez. İstanbul’da yaşayanlar bu tempoya oldukça alışkındır. Genelde Cuma akşamları iple çekilir. Arkadaşlarla planlar yapılır. Haftanın telaş ve yorgunluğunu biraz olsun kenara atmak ve İstanbul’un bitmeyen sesine eşlik etmek için canlı müzik mekanları, harika bir tercihtir çoğu kişi için. Lezzetli mezeler ve atıştırmalıklarla başlayan akşama, yemekler ve içecekler eşlik eder en neşeli anlara. En sevdiklerinizle birlikte sanatçının söylediği şarkılarda ve çalan enstrümanlarda bulursunuz kendinizi. Alkollü veya alkolsüz tercih ettiğiniz içecekleriniz de, yediğiniz yemekler ve şarkılara eşlik ettiğinde değmeyin keyfinize…

İstanbul’da hem Anadolu yakası hem de Avrupa yakasında birbirinden eğlenceli canlı müzik mekanları yer alıyor. Peki eğlencenin kalbi İstanbul’da en popüler canlı müzik mekanları nereler?

İstanbul’un En Popüler Canlı Müzik Mekanları

Anadolu yakasında gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel olan Kadıköy, eğlence mekanlarının da merkezi. Cafe ve restaurantları, mağazaları, dershane ve kursları oldukça fazla olan Kadıköy; özellikle gençlerin uğrak mekanı. Gündüz cafelerde çay kahve içen, alışveriş yapan veya kurslara giden gençler; gece olunca Kadıköy canlı müzik mekanlarını tercih ediyorlar. Gece geç biten eğlenceden sonra kokoreç veya ıslak hamburger yemeden de evlerine dönmüyorlar.

Şu manzaraya karşı hangi şarkıyı söylerdin? Dediğiniz arkadaşınızın kolundan tutup getirebileceğiniz en iyi adres ise Kız Kulesi yakınlarında bulunan Üsküdar canlı müzik mekanları. Akşam boğazın ışıl ışıl atmosferi ve güzel manzarasını görmek, canlı müzikte eğlendiğiniz gece kadar size iyi gelecek.

Koşuşturması hiç bitmeyen, gece eğlencesi denince akla ilk gelen Avrupa yakası mekanı şüphesiz Beyoğlu. Beyoğlu canlı müzik ise hem İstanbulluların hem de yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası. Yabancı turistler; Türk şarkıları eşliğinde Türk mutfağının keyfini çıkarıyor ve eğlencenin tam anlamıyla dibine vuruyorlar.

Beyoğlu demişken de akla tabi ki Taksim gelir. Yoğun ama asla yorulmayan, İstiklal Caddesi gelir. Nostaljik tramvayın kulağınızda çın çın eden kornası, kalabalığın gürültüsüne karışır. Gündüz olan kalabalık gece de aynı şekilde devam eder. Hep dolu, hep neşelidir Taksim. Taksim canlı müzik mekanları da, eğlenmek için harika bir lokasyondur.

İstanbul; adeta bir canlı müzik cennetidir. Eşinizle, dostunuzla bu gece nereye gidilmeli? Diye düşünüyorsanız. Canlı müzik mekanlarını mutlaka değerlendirmelisiniz. Yer olarak da her birinin tadı bambaşka lokasyonlardan size en hitap edeni tercih edebiliriniz. Hayat, eğlenince çok güzel!