Balık Restoranları Mekanları

Mekanlar
Görünüm
İlgili Konular

İstanbul’un Tadına Doyulmaz Balık Restaurantları

Kardeniz’den Ege’nin serin sularına, Marmara Denizi’nden sıcacık Akdeniz’e… Dört tarafı denizlerle çevrili ülkemiz; mavi ve yeşilin en güzel buluşmalarına şahit ediyor bizi. Bulunduğu her şehrimizi güzelleştiren denizler; doğa harikası olmasının yanı sıra, bize sunduğu nimetlerle de şükrettiriyor varlıklarına. Denizin içinde yaşayan bazı canlılar, bizim sağlıklı bir yaşam sürmemiz için beslenmemizin en önemli parçalarından. Bu canlıların başında şüphesiz ki balık geliyor. Hamsi, istavrit, palamut, lüfer, levrek, mezgit, kefal, barbun, çipura… Faydaları say say bitmez bu balıkların, keyfi de hiç bitmez. Bu keyif de en çok İstanbul’da balık restaurantlarında çıkar. Birbirinden güzel balık restaurantlarında, tadına doyulmaz balıklar için nerelere gitmeli?

İstanbul’da En Popüler Balık Restaurantları

İstanbul’da balık yemenin keyfi gerçekten bambaşkadır. Balık konseptiyle her bütçeye uygun balık restaurantı bulabilirsiniz İstanbul’da. Boğaz manzaralı şık bir restaurant’ta da balık yemenin keyfini sürebilirsiniz; küçük, sıcak ve samimi bir restaurant’ta da birbirinden güzel balık menülerini tadabilirsiniz. Alkolsüz olan birbirinden güzel balık restaurantları da vardır İstanbul’da, rakı – balık konseptli balık restaurantları da… Bu konseptte meyhane kültürünü seven kişiler; rakı balık eşliğinde fasıl müzikleri dinlemeye bayılırlar. Haydari, acılı ezme, şakşuka, humus, lakerda, fava, patlıcan salatası, karides, kalamar, ahtapot… Önden mezelerle donatılır sofralar. Sonra en sevilen balıklar sipariş edilir. Hamsi tava, ızgara levrek, kalkan, banbun… Yanına güzel bir salata ve tabi ki en sevilen koyu muhabbetler eşlik eder lezzetlere.
 

Bebek balık restaurantları, lüks ve gurme balık lezzetleri sevenler için gerçekten güzel bir tercih. Deniz kenarında kaliteli lezzetlerle buluşmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Bebek’te, yediğiniz balığın tadını unutmayacağınızdan eminiz.

Kadıköy’ün nezih semtlerinden biri olan Bostancı’da, damak tadınıza uygun pek çok seçeneği bulabileceğiniz gibi Bostancı balık restaurantları ile de alkolsüz ve alkollü pek çok seçenek bulabilirsiniz.

Üsküdar manzarasına karşı, yiyip içtiğiniz ne varsa size kendinizi kuşkusuz harika hissettirir ama balık yemenin keyfi gerçekten başkadır. En güzel muhabbetler Üsküdar balık restaurantları’nda yapılır. Harika balık lezzetleri, Kız Kulesi manzarası karşısında olursa, akşamın tadına doyum olmaz.  

Tarihi yapısı ve otantik havası ile Anadolu Hisarı balık restauranları, balık severler için yine harika bir adres. Tarihin derinliklerinde kendinizi bulacağınız bir akşamı en sevdiğiniz balık lezzetleri ile taçlandırabilirsiniz.

1452 yılında inşası tamamlanmış olan Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet tarafından Karadeniz’den gelebilecek muhtemel saldırıları önlemek amacıyla yaptırılmıştır. Rumeli Hisarı balık restaurantları da görkemini koruyan bu güzel yere yaraşır şekilde birbirinden güzel lezzetleri misafirlerine sunmaktadır.

Eğer İstanbul’da bugün nereye gidilmeli? Diye düşünüyorsanız sevdiklerinizle hemen bir buluşma ayarlayıp birbirinden güzel balık restaurantlarından birini tercih edebilirsiniz. İstanbul’un güzelliklerini, lezzeti bol balıklarla şenlendirdiğiniz bir gün; hem siz hem de mideniz bayram edecek.